Otizmli çocuğun köpeğini pitbull sanıp vurdu

Samuag

New member
İstanbul Üsküdar’da bir kişi, ‘yasaklı ırk’ zannettiği köpeği silahla vurdu.

Edinilen bilgiye nazaran, Valide-i Atik Mahallesi’nde yaşayan otizmli genç Hükümran Aslanoğlu (16) Perşembe günü Keş ve Maysa isimli köpeklerini gezdirmek için konutunun yakınındaki Fıstıklıbayır Parkı’na çıkardı. Köpekleri parktaki köpeklerle oynaması için tasmalarını çıkardı.

Parkta Hükümran Aslanoğlu’nun tezine göre bekçi üniformalı bir kişi daha vardı. Üniformalı kişi, üzerine gelen Boxer cinsi köpeği silahla vurdu ve kaçtı.

“GELME SENİ DE VURURUM”

Hâkim Aslanoğlu, üzerinde bekçi üniforması olan kişinin kendisini de “Gelme seni de vururum” diye tehdit ettiğini söylemiş oldu. Günlerdir uyuyamadığını söyleyen Aslanoğlu, “Yemek yiyemiyorum, o anları gözümün önünden silemiyorum” diyerek hüznünü anlattı.

“O KÖPEK ÖZEL BİR ÇOCUĞA ARKADAŞTI”

Anne Kamile Gümüş ise “3 günden beri Erenköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’ndeyiz. Oğluma atak ilaçları, atak iğneleri veriliyor. Başı parçalanmış köpeği oğlum ve abim kucağında taşıdı. O köpek özel ve farklı bir çocuğun yanındaydı ona arkadaştı” dedi.

MAHALLEDEKİLER GENCE REAKSİYON GÖSTERDİ

Bugün parka, öldürülen köpek Keş’in kardeşi Maysa isimli köpeğiyle gelen Hâkim Aslanoğlu ise mahalledekilerin reaksiyonuna maruz kaldı. Mahallede oturan birtakım bireyler köpeği öldüren kişiyi savundu. O parkta köpek istemediklerini lisana getirdi.

“PARKA ÇIKMAYA KORKUYORUZ”

Mahallede oturan Yasemin Gök, “Benim için fark etmiyor. Ha insan öldürmüşsün ha köpek öldürmüşsün. Benim köpeğim var. Bu köpek evladımdan farksız. Biz iki gündür neler çekiyoruz. Parka çıkmaya korkuyoruz artık” dedi.

Mahallede oturan Jerin Ece Alpaslan ise “Önce köpeğin başını sevmiş daha sonra köpeğin ağzına silah sokup iki el ateş etmiş bu olağan birşey değil” diye konuştu.

İSİMLİ DENETİMLE HÜR

Kaymakamlıktan da hususla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada zanlının tespit edilerek karakolda tabire çağrıldığı bildirildi. Zanlının birinci tabirinde parktan geçtiği sırada iki köpeğin üzerine gelmesinden korktuğu için silahını ateşlediğini söylemiş olduği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Cumhuriyet Savcımız ayrıyeten olay esnasında tasma ve ağızlığı olmayan köpeklerin sahipleri hakkında da ‘Hayvanı tehlike yaratacak biçimde özgür bırakmaktan’ dolayı süreç başlatılması talimatını vermiştir. Zanlı adliyeye sevk edilmiştir. Zanlı çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılmıştır. Kamu vazifelisi olan zanlı hakkında ayrıyeten idari soruşturma başlatılmıştır.”

OTİZMLİ ÇOCUĞUN KÖPEĞİNİ PİTBULL SANARAK ÖLDÜRDÜ