Okullar hangi vilayetlerde tatil oldu?

Samuag

New member
Ağır kar yağışı niçiniyle kimi kentlerde eğitime orta verildi. İstanbul’da da kar yağışı beklenirken, okulların tatil bulunmasına ait bir açıklama yapılmadı.

OKULLAR HANGİ VİLAYETLERDE TATİL OLDU

ÇANAKKALE

Çanakkale Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; olumsuz hava koşulları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 12 Ocak Çarşamba günü, vilayet genelinde taşımalı eğitime 1 gün orta verileceği duyuruldu.

Taşımalı eğitim haricindeki eğitime orta verilmesi sonucunın ise, oluşan koşullara göre ilçe bazında kaymakamlıklarca kıymetlendirilerek alınacağı, bu kararların da en kısa müddette kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi. Birebir gün vilayet genelinde kronik hastalığı bulunan çalışanlar, gebe çalışanlar ile engelli çalışanların de 1 gün idari müsaadeli sayılacakları duyuruldu.

KIRKLARELİ

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Merkezinde ve Kofçaz İlçemizde olumsuz hava şartları sebebiyle; resmî-özel tüm okullar ile bağlı bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine 12 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün mühletle orta verilmiştir” denildi.

BİNGÖL

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde tesirli olan ağır Kar Yağışı, ömrü olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yüksek kesitlerde 1 metreye ulaştığı ilçede, eğitime 2 gün orta verildi.

DENİZLİ

Çameli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “12 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün mühletle, yüz yüze eğitime orta verilerek uzaktan eğitimle eğitim öğretime devam edilmesine, engelli ve gebe çalışanların idari müsaadeli sayılmasına Kaymakamlığımızca karar verilmiştir” denildi.

KONYA

Konya’nın Derebucak ilçesinde kar yağışı sebebiyle yüz yüze eğitime bir gün orta verildi.

Derebucak’da ağır kar yağışı niçiniyle İlçe Hıfzıssıhha Konseyi sonucu ile tüm eğitim kurumlarında çarşamba günü yüz yüze eğitime orta verildi.

Uzaktan eğitim sonucu alınan ilçede, engelli ve gebe kamu vazifelileri de idari müsaadeli sayılacak.

TUNCELİ

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde 3 gündür tesirli olan kar yağışı ömrü olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 70 santimetreyi bulduğu ilçede eğitime verilen orta bir gün daha uzatıldı.

Ovakcık’ta 3 gündür aralıksız yağan kar yağışı ömrü durma noktasına getirdi. İlçe merkezinde 70 santimetreyi bulan kar kalınlığı, yüksek bölümlerde bir metreyi aştı, 20 köy yolu ulaşıma kapandı. İlçede tesirini arttıran kar yağışı niçiniyle eğitime verilen orta bir gün daha uzatıldı.

Kaymakamlık, kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli işçinin tekrar müsaadeli sayılacağı açıklamasını yaptı.

Ağır kar yağışı niçiniyle ulaşım sağlanamayan köy yollarının açılması için ise takımların çalışmaları aralıksız sürüyor.

Öte yandan, Tunceli Valiliği kar yağışı ve tipi niçiniyle Pülümür-Erzincan Karayolu’nu kullanacak şoförlerin yanlarında zincir ve çekme halatı bulundurmaları konusunda uyardı.