Özel öğrenci yurdunda sıcak ağdalı azap: 260 bin TL verince canını kurtardı

Samuag

New member
Geçtiğimiz ay yaşanan olay Fatih’te bulunan özel bir öğrenci yurdunda meydana geldi. Yurt sahibi İsa Ç., zeytinyağı ticareti yapmak için yurdu müdür Mustafa D.’ye bırakarak yurt dışına seyahate çıktı. Yurtharicinde bulunduğu müddet içerisinde yurtla ilgili bilgiler alan İsa Ç., Mustafa D.’den işlerin uygun gitmediğini öğrendi. Durumdan şüphelenen İsa Ç., babasını arayarak yurdu denetim etmesini istedi. Teze bakılırsa yurdu inceleyen baba oğluna yurtta öğrencilerin olduğunu işlerin yolunda gittiğini lakin yurdun bakımsız bir biçimde olduğunu söylemiş oldu.

YURDUN PARASINI HANESİNE GEÇİRDİ SUÇLAMASI

Olan biteni denetlemek için gizlice Türkiye’ye dönüş yapan İsa Ç., yurda yaptığı ziyaretinde odaların öğrenci ve ayrıca şahıslara kiralandığını, lakin kendisine palavra yanlış bilgiler verildiğini öğrendi. bir süre daha sonra Mustafa D.’nin işe aldırdığı Serkan K., argümana bakılırsa yurt sahibine gelerek Mustafa’nın yurda ilişkin olan 200-300 bin lirayı kendi hanesine geçirdiğini, bu paradan 20-25 bin lirada kendisinin aldığını fakat bu parayı fiyatsız çalışarak ödeyeceğini söylemiş oldu. Duydukları karşısında öfkelenen İsa Ç., arkadaşlarıyla bir plan yaparak yurda geldi.
SICAK AĞDA İLE SAÇLARI VE SAKALLARINI KOPARDILAR

Ortalarında ulusal sportmen da olan 4 kuşkulu ellerinde silah ve birtakım gereçlerle Mustafa D., ve Serkan K.’yi yurdun çamaşırhanesine indirdi. Burada Mustafa D.’nin elleri, ayakları ve gözlerini bağlayan şüpheliler yanlarında getirdiği ağdayı Mustafa D.’nin bacaklarına, başına ve sakallarına sürdüler. Gözleri bağlı olan genç adamın saçları ve sakalları sıcak ağda ile koparıldı. Kendisini dolandırdığını öne süren İsa C., Mustafa D.’den para istedi lakin Mustafa kimseye borcu olmadığını söyleyerek ödeme yapmayı reddetti.

260 BİN LİRA VERİP CANINI KURTARDI

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine nazaran, yaklaşık 2 saat boyunca çeşitli azaplara maruz kalan genç adam hesabında bulunan 203 bin lirayı İsa C.’ye gönderdi. Konutta de dövizi bulunduğunu belirten yurt müdürü meskenden getirdiği 4 bin doları şüphelilere teslim etti. Şüpheliler genç adamı özgür bırakacağını, yaşanılanlardan polise bahsetmemesini ve hastaneye gitmemesini aksi takdirde öldüreceklerini söyleyerek Mustafa D.’yi özgür bıraktı.
AZAP YAPILMADI, BORCUNU ÖDEYİP İSTİFA ETTİ

Canını kurtaran Mustafa D., polis merkezine sığınarak zorla azaba maruz kaldığını, hesabındaki paranın şiddet zoruyla alınarak üzerine bir de senet imzaladığını anlattı. İhbarı pahalandıran emniyet güçleri şüphelilerin yakalanması için kapsamlı çalışma başlattı. İkametlerinde gözaltına alınan şüpheliler tabirleri alınmak üzere karakola gdolayıldü. İsa C., sözünde Mustafa D.’nin yurdunun müdürü olduğunu Serkan K.’nın kendisine gelerek Mustafa’nın yurda ilişkin paraları yasa dışı tekniklerle hanesine geçirdiğini anlattığını akabinde da Mustafa D.’nin kendisine ödeme yapıp yurt çalışanlarıyla helalleştikten daha sonra ayrıldığını anlattı. Mustafa D.’ye hiç bir biçimde azap yapılmadığını söz eden İsa C., iftiraya maruz kaldığını söylemiş oldu.

İŞKENCECİLERDEN BİRİSİ ULUSAL SPORTMEN ÇIKTI

Gözaltına alınan tekvandocu ulusal atlet Yusuf A., ise olay günü İsa C., ve Mustafa D., içinde tartışma yaşandığını İsa C.’nin kendisinden hesap numarasını istediğini ve hesabına 2 bin lira aktarıldığını, paranın ise hala hesabında durduğunu söylemiş oldu. Tabirlerinin akabinde İstanbul Adliyesine sevk edilen şüpheliler nöbetçi savcılığa çıkarıldı.

‘JET FADIL’IN SAĞ KOLU’

Savcılıkta tabir veren İsa C., Mustafa D.’nin uzun bir süre Jet Fadıl’ın sağ kolu olarak çalıştığını, çabucak sonrasında ortalarında uyuşmazlık yaşanınca ayrıldıklarını ve davalık olduklarını söylemiş oldu. Anlattıklarını şahsen Mustafa D.’den dinlediğini belirten İsa C., kendisinin mağdur olduğunu Mustafa tarafınca dolandırıldığını akabinde da parasını geri aldığını azapla alakalarının olmadığını lisana getirdi.

TUTUKLANDILAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında yurda ilişkin güvenlik kamerası imgelerinin incelenmesini talep etti. Emniyet güçleri yurtta yaptığı incelemede kamera imgelerinin bulunduğunu lakin olay anına ilişkin tarihteki imajların olmadığını fark etti. Savcılık şüphelileri sözlerinin akabinde Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Hakimlik İsa C., ve Yusuf A.’yı tutuklayarak cezaevine gönderdi. Olayla ilgili savcılığın yürüttüğü soruşturma devam ediyor.