Kocaeli’de dereye uçan öğrenci servisinde ölenlerin sayısı 4’e yükseldi

Samuag

New member
Kocaeli Gebze ilçesinde Beylikbağı Ankara ve Fikri Altıokka caddelerinin kesiştiği mevkide seyreden öğrenci servisi, dün irtibat köprüsünden dere yatağına devrildi.

Emlak Konut Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan servis midibüsünün kaza yapması kararı 2’si öğrenci 3 kişinin ölmüştü. Tedavisi devam eden 19 bireyden lise birinci sınıf öğrencisi Rabia Üst bugün hastanede ömrünü kaybetti.

Hastanede tedavi nazarann öğrenci Taylan Elmas, bayır aşağı inerken şoförün hız yaptığını ve direksiyon hakimiyetini kaybettiğini söylemiş oldu.

“OKUL İDARESİ VE SERVİS YÖNETİCİLERİNDEN ŞİKAYETÇİYİM”

Yaralanan öğrenci Taylan Elmas’ın annesi Birsen Elmas okul ve servis yöneticilerinden şikayetçi olacağını söyleyerek, “Sonuna kadar o okuldaki yetkililer, okul müdürü ve servis yöneticilerinden şikayetçiyim. Çocuğum daima okul servisinin şoförünün değiştiğini söylüyordu. Son gelen sürücünün SRC üzere kayıt evrakları yokmuş. Yalnızca taksi kullanma evrakı varmış. Duyduğumuz kadarıyla sürücü unsur bağımlısıymış. Bir de sürücü yokuş aşağı inerken daima çocuklara latife yapıyormuş. Gaza basıyormuş çocuklar otomobil içerisinde hoplasın zıplasın biçiminde latifeler yapmış. Ben sonuna kadar şikayetçiyim. Bana takviye vermek isteyen aileler var ise ben okul idaresi, servis idaresinden şikayetçiyim sonuna kadar” diye konuştu.

Okul çıkışı çocuğunu aradığını belirten Birsen Elmas, “Ben okul çıkışı çocuğumu arıyordum. Dün tahminen 10 kez 20 kez aradım ulaşamadım. daha sonra eşim beni aradı. Kaza olduğunu söylemiş oldu. Ben de okul servis idaresini aradım. Bana kaza olduğunu ve dönüş yapacaklarını söylemiş olduler. Kimse ulaşmadı. Hastaneye geldim. Ne okuldan ne de servis idaresi aradı. Çocuğumun başında darbesi var, yüzünde yara izleri var” dedi.

“BAYIR AŞAGI HIZLI BİR HALDE İNİYORDUK”

Hastanede tedavisi devam eden Taylan Elmas ise, “Hatırladığım kadarıyla bayır aşağı hızlı bir biçimde iniyorduk. Sürücümüz de direksiyon hakimiyetini kaybetti. Biz de dereye uçtuk” dedi.