Kırklareli’de fırtına çatıları uçurup, ağaçları devirdi; eğitim- öğretime 1 gün orta

Samuag

New member
Kırklareli ve birtakım ilçelerinde şiddetli fırtına binaların çatılarını uçurup, ağaçları devirdi, birtakım binalardaki dairelerin camları kırıldı. Uçan çatıların üzerine düştüğü birtakım araçlarda ise hasar meydana geldi. Pınarhisar ilçesinde fırtına niçiniyle Koloğlu İlkokulu’nun girişi yıkıldı.

Kırklareli Valiliği, fırtına niçiniyle vilayet merkezi ve Kofçaz ilçesinde 12 Ocak günü eğitime 1 gün orta verildiğini deklare etti. Açıklamada, “İlimiz Merkezinde ve Kofçaz İlçemizde olumsuz hava şartları sebebiyle; resmi- özel tüm okullar ile bağlı bütün eğitim kurumlarında ‘yüz yüze eğitim’ faaliyetlerine 12 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün müddetle orta verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile gebe işçimiz de ayrıyeten bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil mühletince idari müsaadeli sayılacaklardır” denildi.

VATANDAŞLAR UYARILDI

Valilik, şiddetli fırtına niçiniyle gerekli önlemlerin alındığını ve vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Açıklamanın devamında şu tabirlere yer verildi:

“İlimizde yaşanan şiddetli fırtına niçini ile vilayet merkezimiz başta olmak üzere birtakım ilçelerimizde yaşanan çatı uçması, ağaç devrilmeleri, baca yangınları üzere yaşanan aksilikler karşısında, AFAD ve ilgili tüm gruplarımız tarafınca birinci andan itibaren saha çalışmaları yapılmakta ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Vatandaşlarımızın da fırtına ve olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için mecburî kalmadıkça konutlarından çıkmamaları, can ve mal güvenliğini için yetkili kurumların ihtarlarını dikkate almaları büyük kıymet arz etmektedir. Karşılaşılabilecek olumsuz durumlarda kişisel müdahalelerden kaçınılması, 112 Acil Davet Merkezi üzerinden bildirimde bulunulması kıymetle rica olunur.”