İnşaatında çalıştığı tıp fakültesinde öğrenci oldu

Samuag

New member
Elazığ’ın Baskil ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki Hasan Coşkun, 2016 yılı sonbaharında Fırat Üniversitesi’nde üretimine başlanan kütüphanede ailesine dayanak olmak için personel olarak çalışmaya başladı.

Yaz aylarında burada çalışan Coşkun, inşaattan kalan vakit içinderında üniversiteye hazırlanarak Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

Tıp fakültesinde 5’inci sınıf öğrencisi olan Coşkun, şimdilerde ise tabip olmak ve TUS’a hazırlanmak için birebir kütüphanede ders çalışıyor.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisiyle bir ortaya gelerek muhabbet ettikten daha sonra öğrenciye ‘Nutuk’ armağan etti.

Hasan Coşkun’un toplumsal medyada iletisini görür görmez kendilerinin de heyecanlandığını aktaran Göktaş, “bu biçimde azimle çalışarak insanın neler yapabileceğinin en hoş örneklerinden bir tanesi kendisi, bu manasıyla genç kardeşlerimize ve çocuklarımıza örnek olması açısından da epey büyük ehemmiyet arz ediyor” dedi.

“ÖNCE İNŞAATINDA EMEKÇİ OLARAK ÇALIŞTIM, ARTIK TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ OLARAK ÇALIŞIYORUM”

İnşaatında çalıştığı fakültede öğrenci olmanın “inanılmaz bir duygu” olduğunu söyleyen Coşkun, şunları aktardı:

“Yaz aylarında ailemin yanında onlara yardımcı olurdum genelde, fırsat bulduğum vakit içinderda da aileme takviye olmak için farklı işlerde çalıştım. Bir inşaat şirketindeyken Fırat Üniversitesi’nin kütüphanesinin inşaatında çalıştım. daha sonrasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. İnşaatında çalıştığım bir yerde tıp fakültesi öğrencisi olarak ders çalışmak inanılmaz bir his.”

“AİLEM İÇİN GURUR VERİCİ BİR DURUM”

İnsanın elinden geleni yaptıktan daha sonra başaramayacağı bir şeyin olamayacağını söyleyen Coşkun, ”yaşamın insanı azmedince çalışınca nereden alıp nereye götüreceğini gördüm” dedi.

Coşkun, “Vaktinde inşaatında çalışıp para biriktirmeye çalıştığım yerde artık hekim olarak derslerime çalışmak ve okul daha sonrası uzmanlığım için çalışmak inanılmaz güzel hissettiriyor. Genç kardeşlerimize ve öteki alanlarda çalışan arkadaşlara tavsiyem herkes azmederek, çalışarak ve inanarak işlerini yaptığı taktirde ulaşmak isteyecekleri sonuca varacaklardır” diye konuştu.