İçişleri Bakanlığı 22 kontratlı işçi alacak (Sözleşmeli işçi alımı müracaat kaideleri neler?)

Samuag

New member
Resmi Gazete’de yer alan duyuruya göre, İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek yazılı ve kelamlı imtihan muvaffakiyet sırasına bakılırsa 22 kontratlı bilişim çalışanı alınacak.

Adaylar müracaatlarını e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı “ ” üzerinden 1-7 Şubat tarihleri içinde yapabilecek.

İşçi alımıyla ilgili başka ayrıntılara Resmi Gazete’deki duyurudan ulaşılabilecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 22 BİLİŞİM İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT KAİDELERİ NELER?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci hususunda belirtilen kaideleri taşımak,

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (aylık brüt kontrat fiyat tavanının 2 katı ödenecek durumlara müracaat yapabilirler.)

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin suramı ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç yıllık, başkaları için en az beş yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak,

Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla şimdiki programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.