Hamza Dağ: Erken seçim istemek siyasi fırsatçılık

Samuag

New member
Son dakika haberi!

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, NTV’nin sorularını yanıtladı.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Muhalefet bir seçim kaybettikten daha sonra birkaç gün bekliyor, daha sonra da ‘erken seçim’ diye söylenmeye başlıyor. Erken seçimi söylerken kendi içlerinde seçime yönelik hazırlıkları var mı? Buna baktığınızda bu biçimde bir durumun da olmadığını görüyoruz. Ülkenin, halkın da bu biçimde bir gündemi yok. Muhalefet burada salgında siyasi fırsatçılık peşinde.

AKŞENER’İN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI

Daha evvel HDP ile ilgili bir siyasi partidir açıklaması oldu. daha sonra PKK’nın yanında konumlandırıyoruz dedi. Demirtaş’ın bir kahvaltı daveti olmuştu ona da sıcak yaklaştıklarını gördük. Burada devamlı bir zikzak durumu var. HDP’nin oylarına muhtaçlığımız var, HDP’nin oyları olmadan AK Parti’yi gönderemeyiz diyorlar. Akşener, 2 ay daha sonra da çıkıp HDP, ortak aday diyebilir. 2023 seçimlerinde karşı tarafında, adaylığı genel liderlere bırakmayacak kadar değer verdiğini düşünüyorum. Bu sebeple genel liderlerin adaylığı değil bence farklı bir senaryo bakılırsaceğiz.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olacak kadar gözü pek olduğunu düşünmüyorum.

HDP’DE İÇİN YENİ KAPATMA BAŞVURUSU

Anayasa Mahkemesi’nin vereceği sonucun takibi olacağız.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Bir masa etrafında bizim mutabakatımız gerekiyor. MHP’ninki hazırlandı, bizimki hazırlandı. İkisinin ortak bir çerçevede birleştirilmesi için çalışma sürüyor.

SALGIN TEDBİRLERİ ESNETİLECEK Mİ?

Bu mevzu kabine toplantılarında etraflıca konuşuluyor. 1 Haziran’dan itibaren geniş kapsamlı bir açılma oldu. Açılma ile bir arada esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın mutlu olduğunu gördüm. Aşılama süratli bir biçimde devam ediyor. Temmuz ayı ile bir arada hepimizi daha farklı bir müddetç bekliyor.