Genç ulusal kadro adayı tren kazasında ayağını kaybetti

Samuag

New member
Amasya’da 15 yaşındaki futbolcu Eren Bulut, tren kazasında ayağını kaybetti.

Olay, dün akşam saatlerinde, Amasya Tren Garı yakınlarında meydana geldi. Amasya Vilayet Özel İdarespor Kulübü’nde stoper olarak oynayan Eren Bulut, demir yolu üzerinden yolun karşısına geçmek isterken, istikrarını kaybederek düştü. Bu sırada Bulut’un sağ ayağı, ray ile tren içinde sıkıştı.

İhbar üzerine bölgeye itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Ağır yaralı genç futbolcu, sıhhat takımlarının yaptığı birinci müdahalenin akabinde ambulansla Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bulut, buradaki tedavisinin akabinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Makinist Muammer N. de sözü alınmak üzerine polis merkezine gdolayılürken, soruşturma başlatıldı.

SEÇMELERE GİDİYORDU

Ameliyata alınan Eren Bulut’un sağ ayağı, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak kesildi. Hastanede tedavi altında tutulan oyuncunun ailesi, yakınları ve sportmen arkadaşları da büyük ıstırap yaşadı. Amasya Vilayet Özel İdarespor Kulübü’nün yetenekli futbolcusu Eren Bulut’un, kaza olmasa U-15 Futbol Ulusal Grubu seçmelerine gideceği öğrenildi.

“KENDİ YAŞ KÜMESİNDE ULUSAL KADROYA YOLLAYACAKTIK”

Amasya Vilayet Özel İdarespor Kulübü antrenörü Levent Hırçın, “Futbola aşık bir çocuktu. Her şeyi güzel nazarann bir çocuktu, uyanıktı. Keşke futbola devam edebilseydi. Kendi yaş kümesinde ulusal gruba yollayacaktık onu” dedi.

“İHMAL VAR, DENETİM MEMURUNUN OLMASI GEREKİRDİ”

Eren Bulut’un akrabası Kubilay Tufanoğlu da “Bunun bir ihmal kararı olduğunu söyleyebiliriz. Olay anında lokomotif buraya geri geri geliyor. Geri geri geldiği için gerisinde denetim memurunun olması gerekiyordu. Bir düdük, bir ses olması gerekiyor. Devlet büyüklerimizden yardım istiyorum, bu mevzunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Acılı baba Mustafa Bulut ise “Bizim canımız yandı, diğerlerininki yanmasın. Ben konuşamıyorum, konuşacak hiç bir şeyim yok” dedi.

ANNESİNE ‘GİDECEĞİZ, YENECEĞİZ’ DEMİŞ

Eren Bulut’un gruba seçmelerle alındığını belirten teknik yönetici Rasim Tufanoğlu ise “Eren idmana gelmek için meskende bir telaş ve heyecanla abdest alıyor, annesine ‘Gideceğiz, yeneceğiz’ diyor. İnanılmaz beyefendi ve arkadaşlarıyla uyumlu, harika bir çocuk; anlatılacak üzere değil. Eren bize denemeyle geldi, saha ortasında harika bir futbolcu. Eren’i ben ulusal grup seçmelerine gönderecektim, yetenekli bir çocuktu. Biz ona yardımcı oluruz fakat Allah her şeydilk evvel Eren’in canını bize ve sevenlerine bağışladı” diye konuştu.