Garson cinayeti kan davası çıktı

Samuag

New member
Ankara’da durakta bekleyen garsonu öldüren şüphelinin, 4 yıl evvel bıçaklı arbedede ölen kişinin kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Mamak ilçesi İmam Alim Sultan Caddesi’nde 8 Kasım günü, restoranda garson olan evli ve 2 çocuk babası Efrayim Babadağ, sabah işe gitmek için durakta otobüs beklerken, kimliği meçhul kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Başına ve göğsüne 3 kurşun isabet eden Babadağ, hayatını yitirdi. Seken kurşunlardan birinin isabet ettiği Hasan Duyar ise yavaşça yaralandı.

GÜVENLİK KAMERASI İMAJLARI YAKALATTI

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği takımları, kaçan saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kamerası imajlarını inceleyen polis, şüphelinin taksi ile olay yerine geldiğini belirledi.

Plakası tespit edilen taksinin sürücüsünün sorgusunda şüphelinin bir lüks sitenin önünden araca bindiği saptandı. Kelam konusu sitede güvenlik kamerası manzaralarının incelenmesi kararı şüphelinin Fatih Kemal G.’ye ilişkin konuttan çıkan Erdal Çelik olduğu belirlendi.

Yapılan baskında meskenin boş olduğu belirlenirken, siteden ayrılan 3 arabaya binenlerin de Fatih Kemal G.’nin konutundan çıktığı saptandı.

Plakaları tespit eden arabalardan biri Çankaya’da durdurulup ortasındaki Ercan G. ile Adana girişinde durdurulan öteki arabalardaki Nurullah B. ve Erkan Ç. gözaltına alındı. Saldırıyı yapan Erdal Çelik ise Mamak ilçesinde saklandığı meskende gözaltına alındı.

4 YIL EVVEL ÖLDÜRÜLENİN KUZENİ ÇIKTI

Erdal Çelik’in, 2017 yılında Efrayim Babadağ’ın da karıştığı bıçaklı arbedede hayatını kaybeden Murat Çelik’in kuzeni olduğu ortaya çıktı. Murat Çelik’in bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında Babadağ’ın kuşkulu olarak sözünün alındığı, sonrasındasında özgür bırakıldığı bildirildi.

Efrayim Babadağ’ın, çalıştığı restoranda çıkan arbedede Murat Çelik’in hayatını yitirmesi akabinde yakın etrafına, olaydan kaynaklı tanımadığı numaralardan aranarak tehdit edildiğini, bu yüzden işe gidip gelirken farklı güzergahları kullandığını söylemiş olduği söz edildi.

“TEK BAŞIMA ÖLDÜRDÜM”

8 başka hata kaydı bulunan kuşkulu Erdal Çelik, emniyetteki sözünde, yaklaşık bir ay evvel Batman’dan Ankara’ya geldiğini söyleyerek, “Burada rastgele bir iş yapmıyorum. Daha evvel Batman’da memurdum. hadisede kullandığım silahı yaklaşık 8 yıl evvel ismini bilmediğim bir bireyden aldım. Babadağ’ı da ben öldürdüm. Ailemin yahut akrabalarımdan kimsenin bu olaydan haberi yok. Kendim karar verdim ve tek başıma planladım” dedi.

Kuşkulu Erdal Çelik, emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Ercan G., Nurullah B. ve Erkan Ç. ise isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.