Fatih’te 12 yaşındaki kız kayıplara karıştı

Samuag

New member
Fatih Zeyrek Mahallesi’nde geçtiğimiz cuma günü saat 12.00 sıralarında 12 yaşındaki Kübra Dinç, babaannesinden meskenlerine gitmek üzere çıktı. Babaanne Hacer Dinç, okul arkadaşı olduğunu argüman eden bir kişinin yanında gördüğü torununu tekrar yanına çağırdı. Burada bir süre kalan Kübra Dinç, konutuna gideceğini söyleyerek babaannesinden yeniden çıktı. Babaanne Hacer Dinç, son olarak torununun yanına bir arabanın yanaştığını gördüğünü ve akabinde kayıplara karıştığını söylemiş oldu.

“BEYAZ BİR OTOMOBİLLE GİTTİ”

Kübra’nın babaannesi Hacer Dinç, “Sabah 12.00’de benden çıktı. Arkadaşının yanında gideceğini söylemiş oldu, ben kız arkadaşı sandım fakat erkek arkadaşıymış. Baktım elini benim torunum üstüne atmış. ‘Kübra’ diye seslendim, ‘çocuk kim’ dedim ‘okul arkadaşım’ dedi. Ben de ‘elin benim torunum omuzunda ne arıyor’ dedim çocuğa. ‘Evine git’ dedim ve torunumu aldım. Torunum da konuta gideceğini söylemiş oldu. Beyaz bir otomobille ortasında 3 birebir yaşta kişi vardı, torunum onlarla konuşuyordu. daha sonrasında torunumla birlikte gitti. Torunum kendi isteğiyle mı gitti, yoksa kaçırıldı mı bilmiyorum” dedi.

“SAĞ SALİM ÇOCUĞUMU İSTİYORUM”

Anne Hava Dinç, “Kübra hoş kızım neredesin? Allah isteği için kim götürdü ise çocuğumu geri getirsin. Çocuğumun esasen dalağı yok, hasta, soğukta kalamaz. Kızım da kaygıdan çıkmıyorsa çıksın gelsin” diye konuştu.

“KAÇIRILDI DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Baba Şaban Dinç ise kızının kaçırıldığını düşündüğünü belirterek, “Ona seslenmek istiyorum, kızım konutuna dön. Ne olur meskenine dön. O benim her şeyim. Üç gündür kayıp, gelsin meskenine. hiç bir biçimde haber alamadık. Ben kaçırıldı diye düşünüyorum. hiç bir şey yapmayacağız, kâfi ki konutuna dönsün. Sağ salim dönsün tek dileğim bu” dedi.