Fadıl Akgündüz’ün şirketi için karar… Jet Fadıl iflas etti!

Professional

New member
JETPA Holding’ten alacaklı olan on binlerce kişi içinde yer alan Yaşar Yeşildağ, bu yılın başında şirkete karşı iflas talepli dava açtı. Yeşildağ’ın avukatları iflas avansını yatırdı. Mahkeme, ödemenin yapılması için şirkete yönelik depo sonucu aldı. Fakat alınan karara karşın, kelam konusu meblağ mahkemenin hesabına yatırılmadı.

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi geçen 8 Temmuz’da yapılan 3’üncü duruşmada 24 yıl evvel kurulan 62 milyon TL sermayeli şirketin iflasına karar verdi. Mahkemenin iflas sonucu daha sonrası şirketin tasfiyesi için süreç başlatıldı. Bakırköy 1. İcra İflas Müdürlüğü eli ile yürütülen tasfiye sebebi ile 27 Temmuz’da şirketin Bağcılar Güneşli’deki adresine gidildi.

İcra memurları, çilingir yardımı ile kapısını açtıkları Jetpa Holding binasında bulunan malları tek tek tutanak altına aldı. Şirket merkezinde yer alan eşyalar tespit tutanağına kaydedildi.

ŞİRKETİN İÇİ BOŞALTILDI

Jetpa Holding AŞ’de yüzde 10 payı bulunan Sacit Duran “Ben de, on binlerce alacaklı üzere yıllardır hissemi almaya çalışıyorum. İflasına karar verilen şirketin içi boş. Didim’de bulunan otel dahil pek fazlaca pahalı gayrimenkul, Fadıl Akgündüz’ün ablası ismine olan Aytepe Turizm’e kaydedildi. Didim Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığım dava ile Aytepe Otelcilik ve Turizm AŞ ismine geçirilen varlıkları tekrar Jetpa Holding’in içine aktarmaya çalışıyorum. bu biçimde olduğu taktirde, alacaklılar paralarını alabilir” diye konuştu. İflasına karar verilen şirketin yüzde 40 payı Fadıl Akgündüz’e, yüzde 10 Sacit Duran’a, kalan yüzde 50 pay ise Almanya ve İsviçre’de bulunan şirketlere ilişkin.

DOLANDIRICILIK DAVASI DEVAM EDİYOR

PARA veren binlerce kişi dava üstünü dava açsa da umduklarını bulamadı. 2003 yılında cezaevine giren Akgündüz 15 ay tutuklu kaldıktan daha sonra tahliye oldu. Akgündüz 2010 yılında ise Bayrampaşa’da bulunan Caprice Gold isimli proje ile ortaya çıktı. 7 yıldızlı tesis olarak lanse edilen projede devre mülk satışları yapıldı. 28 bini aşkın şahıstan 1,4 milyar liraya yakın para toplandı. Bu proje de yarım kaldı. Akgündüz, Caprice Gold’den daha sonra Maldivler’de de devre tatil satışı yaptı. Bu proje için de 190 milyon topladı. 2015 yılında, yeğeni Salih Obut ile bir arada tutuklanan Akgündüz, Mart 2017’de tahliye oldu. Akgündüz’ün ‘nitelikli dolandırıcılık’ argümanı ile yargılandığı dava sürüyor. Akgündüz’ün 2 bin 443 yıla kadar mahpusu talep ediliyor.

ŞOFÖR KURSU İLE BAŞLADI

FADIL Akgündüz’ün ismi bugüne kadar, yarım kalan bir dizi proje ile anıldı. birinci vakit içinderda 1987 yılında Jet Şoför Kursu ile işe başladı. ‘Jet Fadıl’ lakabı da bu şirketin unvanından doğdu. Akgündüz, bir devir Proton arabalarının Türkiye distribütörü oldu. Jet-Kent ismi ile de konut inşa etti. İstanbul, Ankara ve Antalya’da binlerce konut üretileceği belirtildi.

Bu projelerin bir kısmı tamamlanırken, kıymetli bir kısmına kazma dahi vurulmadı. Akgündüz’ün şöhreti ise Avrupa’da yaşayan gurbetçilerden topladığı 350 milyon ile parladı. Akgündüz bu parayı, Siirt’te kuracağı araba fabrikası için topladığını söylemiş oldu. “İmza” ismi verilen arabanın tanıtımı yapıldı lakin ne fabrika yeri alındı ne bina yapıldı.

: İlginizi Çekebilir

• Bu görünüme yürek dayanmaz! Marmaris’ten acı haber geldi
  • İmajlar dehşete düşürmüştü… Ve son buldu!
  • İşte yangınlarla ilgili son durum! Bakan Pakdemirli vilayet il paylaştı