Eski sözlüsünün başından aşağı kızgın yağ döken saldırgan gözaltına alındı

Samuag

New member
Hatay’ın İskenderun ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşanan olayda G.Ç. konuttaki konuklarını gönderdikten daha sonra kapı çaldı. Kapıyı açan G.Ç., eski nişanlısı R.E.’yi karşısında buldu.

R.E., argümana bakılırsa kıskançlık niçiniyle dövdüğü G.Ç.’ye cinsel taarruzda bulundu. G.Ç.’den birlikte olduğu kişinin fotoğrafını göstermesini isteyen R.E., olumsuz karşılık alınca bu defa de genç hanımın başından aşağı kızgın yağ döktü.

R.E., bir süre daha dövdüğü G.Ç.’yi, kendisinden geçince öldüğünü zannedip arabasıyla hastaneye götürdü. G.Ç. tedaviye alınırken, polis takımları, durumundan şüphelendiği R.E.’yi gözaltına aldı.

Saldırıyı genç bayanın ailesinin gerçekleştirdiğini öne süren R.E., süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

GÖZYAŞLARIYLA YAŞADIKLARINI ANLATTI

Yüzünde ağır yanıklar oluşan G.Ç., gözyaşlarıyla yaşadıklarını anlattı. G.Ç., “Kuzenlerimi meskende konuk etmiştim. Onlar çıktıktan daha sonra kapı çaldı. Bir eşyalarını unuttuklarını ve onun için geri döndüklerini düşündüm. Kapıyı açar açmaz içeri eski sözlüm girdi. Boğazıma sarıldı. Nefessiz kaldım. Kiminle bir arada olduğumu, kiminle nişanlandığımı öğrenmek için telefonumu istedi. Bana hap içirdi. Elimi, kolumu bağladı, tekraren yumruk attı. Telefonu vermedim. daha sonra üzerime kızgın yağ döktü” dedi.

DAVAYI BAYAN PLATFORMU ÜSTLENDİ

G.Ç.’nin şikayeti üzerine İskenderun Bayan Platformu ismine avukat Mehtap Sert davayı üstlendi.

G.Ç.’nin 1,5 yıldır eski sözlüsünün tacizine uğradığını kaydeden Sert, “İlk tedavisi uygulandı. Fakat hastanedeki tabipler grevde olduğu için yatış verilmedi. Pansumanı yapıldı. sonrasındasında daha kapsamlı ayrıntılı tedavi için hastaneye yatabilecek. Bu süreçten daha sonra vekil olarak İskenderun Bayan Platformu olarak davayı takip ediyoruz. Şiddetle gayrete devam edeceğiz. Bayan dayanışması yaşatır” diye konuştu.