Eda Işık Kaplan’ı meskenine bırakan taksici konuştu

Samuag

New member
Ankara’da Eda Işık Kaplan (18), cinsel hücuma uğradığını tez edip Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’ndeki bir sitenin 15’inci katından atlayarak intihar etmişti.

Eda Işık, intihar öncesi ise kendisine cinsel tacizde bulunduğunu ileri sürdüğü M.A. ile Y.G. hakkında da hata duyurusunda bulunmuştu.

Genç kızın cansız vücudu evvelki gün toprağa verilirken, kuşkulu M.A. ve Y.G.’nin yakalanması için polis gruplarının çalışmaları devam ediyor.

TAKSİCİ YAŞANANLARI ANLATTI

Kaplan’ı cinsel akına uğradığı argüman edilen gün kaldığı otelden alarak Keçiören’deki konutuna bırakan taksi sürücüsü Ali Usta, o sabah şahit olduğu anları anlattı.

ARAÇ İÇERİSİNDE DAİMA AĞLIYORDU”

Eda Nur’un daima bir kaygı içerisinde olduğunu söyleyen taksici Ali Usta, “Taksiye binip Keçiören’e yanlışsız gittiğimizde kız araç içerisinde ağlamaya başladı. Ne oldu diye sorduğumda, ‘Abi hatırlamıyorum, ne olduğunu hatırlamıyorum. Ben anneme ne diyeceğim?’ diye ağlıyordu” dedi.

Eda’yı ablasının kapıdan aldığını belirten Usta, ”Ablası, ‘Ben geldim, sen niye gelmedin?’ üzere cümleler kurdu. Kızın üzerinde hiç bir şey yoktu. Çantasını falan önce ablası götürmüş. Şuuru yerinde değildi. Araç içerisinde daima ağlıyordu. Kolunu kaldıracak hali yoktu” diye konuştu.

”KOLUNDA ÇİZİK VARDI”

Taksici, Eda Ziya’nın kolunda çizik ya da tırnak izine emsal deri soyulması olduğunu söylemiş oldu.

ARGÜMANLARIN ODAĞINDAKİ OTEL KAPALI

Eda Ziya’nın kaldığı otelin ise kapıları kilitli biçimde. Müşterilerin hepsinin tahliye edildiği otelin baş kuşkulu durumundaki sahipleri sırra kadem basmış durumda. Şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.