Düğün davetlilerine nikah şekeri yerine ‘dünya klasikleri’ni verdiler

Samuag

New member
Silivri’de ömürlerini birleştiren özel bir şirkette yazılım uzmanı Denizcan Arslan (29) ile bir reklam ajansında dijital pazarlama uzmanı Merve Yücel Demir (27), kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunmak ve kalıcı bir anı bırakmak için düğünlerinde nikah şekeri yerine dünya klasiklerini davetlilere ikram etti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans eğitimlerini bitirdikten daha sonra evlenmeye karar veren çiftten Denizcan Arslan, ailesi ve nişanlısı ile düğünde davetlilere ne armağan edebileceklerini konuşurken klasik nikah şekeri yerine kitap niyetinin ortaya çıktığını söylemiş oldu.

Arslan, “Kim ne okur derken dünya klasiklerine yöneldik. Çocukların da okuyabileceği, eş dostlarına armağan edebileceği kitaplar bulduk.

Birebir kitap olmaması için tek seri olmasını tercih ettik. Davetlilerimize vereceğimiz dünya klasiklerine notları kendimiz yazdık, iplerini bağladık.

Klasik aynalı yahut gibisi nikah şekeri yerine kitap armağan ettiğimiz için memnunuz, heyecanlıyız. Umarım konuklarımızın de güzeline sarfiyat. Bunların bir kısmını biz de okumamıştık.

Serideki her kitaptan anı olması, ileride çocuklarımız olursa onlara okuyabilmek için bir örnek ayırdık” dedi.

Düğünde Silivri Belediyesi nikah memurunun karşısında bir arada bir hayat için “Evet” diyen gelin Merve Yücel Demir de, “Klasik nikah armağanı yerine, düğünümüzde insanların okuyabileceği ve diğerine okutup armağan edebileceği bir armağan olsun istedik. Umarım davetlilerimiz de memnun olurlar. Ben ‘Polyanna’yı beğeniyorum” diye konuştu.

“BİZE BU TÜRLÜ BİR ANI BIRAKMALARI çok GÜZEL”

Her masaya bırakılan kitapları görür görmez şaşıran davetlilerden Didem Gökçin, nikah şekeri yerine kitap verilmesi ile insanların okumaya tercih edilmesinin hayli hoş bir fikir olduğunu belirtti.

Sena Arslan da “Şeker yerine kitap tercih etmeleri ve bize bu biçimde bir anı bırakmaları çok hoş ve faydalı olmuş” dedi. Seyit ve Betül Uluğ çifti de bu hediyeyi epey sevdiklerini söylemiş oldu.

Öteki yakınlarının da kitaplarını alıp okuyacağını belirten Ela Yılmaz da, “Bu fikir için tebrik ediyorum. Bunları ben ve oğlum için okuyacağım” dedi.