Dubai Prensesi Instagram Paylaşımıyla Kocasını Terk Etti: 'Senden Boşanıyorum'

Samuag

New member
Dubai Prensesi Mahra bin Muhammed bin Raşid el Maktum, Instagram'da paylaştığı bir gönderide kocasından boşandığını duyurdu. “Sevgili kocam, başka insanlarla vakit geçirmekle meşgul olduğun için boşanmamı ilan ediyorum. Senden boşanıyorum, senden boşanıyorum, senden boşanıyorum. Kendine iyi bak. Eski karın,” diye yazdı Mahra, Ronaldinho ve Andrew Tate gibi ünlülerle fotoğrafların yer aldığı, çok takip edilen hesabında. Prenses, Dubai Emiri'nin kızı. Muhammed bin Raşid El Maktum.

Kullanılan formül

Boşanma formülünün üç kez tekrarlanması, 'talak' adı verilen geleneksel 'İslami reddetme'ye karşılık gelir. Boşanmayı geri alınamaz hale getiren bir formül, ancak geleneksel olarak yalnızca erkekler için saklıdır ve kadınlar için değildir.

Mahra, evliliği üç aydan biraz fazla süren iş adamı kocası Mana bin Muhammed bin Raşid'in tüm fotoğraflarını temizledi. İkincisinden hiçbir yanıt gelmedi, ancak prensesle olan fotoğrafları profilinden sildi. Ayrıca, sosyal medyada ifade edilen bir boşanmanın gerçek geçerliliği konusunda kendini ifade etmeyen Dubai kraliyet ailesinden de sessizlik.

Dubai'nin hükümdarı ve başbakanı, net serveti yaklaşık 16 milyar dolar olarak tahmin edilen dünyanın en zengin adamlarından biri olan Muhammed Bin Raşid el Maktum'un kızı tarafından seçilen alışılmadık bir boşanma biçimi. Sonunda, El Maktum'un kendi görüşü de devreye girebilir. İkincisi, 2022'de eski karısı Ürdün prensesi Haya bin el Hüseyin'e kötü muamelede bulunmaktan, ancak her şeyden önce evlenmelerini engellemek için iki kızının kaçırılmasını organize etmekten bir İngiliz mahkemesi tarafından mahkum edildi.