Devlet Bahçeli: Atanamayan öğretmen meselesine neşter vurulmalıdır

Samuag

New member
MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda konuşuyor.

Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Bahçeli, “Öğretmenler eğitim sisteminin en temel öğesidir. Sonsuz öğretmen problemsiz eğitim ve öğretim demektir. Kirasını nasıl ödeyeceğini, borç yükünün altından nasıl kalkacağını düşünen öğretmenin başarılı olması mümkün değildir. Geleceğimizden tasarruf edemeyeceğimize bakılırsa hiçbir hakkı esirgeyemeyiz. Atanamayan öğretmenler konusuna neşter vurulmalı ve artık ortadan kaldırılmalıdır” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyleki:

“Siyasette günü kurtarma telaşına bugüne kadar hiç kapılmadık. Ne istiyorsak milletimiz için istedik. Sırasıyla üç maksadımız vardır, gerçekleşecek, ulaşılacak ve sonuncu gaye. MHP, 52 uzun yıldır güçlü devirlerde uğraş etmil bir siyaset mektebi bir inanç akımıdır.

Türkiye üstündeki stratejik oyunların farkındayız. Millet birliğini bozan sadece inançta, lisanda bozulma değil, hangi hakları isteyeceği konusunda yaşanan tereddütlerdir. İnsanın maruz kaldığı her sorun siyasetimizin ilgi alanına girmek zorundadır.

30 Ekim’den şimdiye kadar 55 vilayetimizi ziyaret ettik. Verdiğimiz bir selamla bin kalbe girdik. Deva olacağımızın kelamını verdik. Süratimizi daha da arttıracağız. Dedikodular bizleri yıldıramaz. Bizim tarafımız millettir, demokrasidir, mağdurlardır, gariplerdir, tüyü bitmemiş yetimlerdir.

“ATANAMAYAN ÖĞRETMEN PROBLEMİNE NEŞTER VURULMALIDIR”

Öğretmen esaslı nesilerin mimarıdır. Öğretmen bir şahıstan kişiselyet çıkaran, hamlığı olgunlaştıran sanatkarlardır. Yarın öğretmenler gününü kutlayacağız. Sıkıntılarını içtenlikle ele almak, empatiyle onları anlamak, beklentilerini karşılamak durumundayız. olağan olarak yılın yalnızca bir gününe sıkıştırıp o gün hatırlamak yanlışsız olmaz. Öğretmenler eğitim sisteminin en temel öğesidir. Sonsuz öğretmen sıkıntısız eğitim ve öğretim demektir. Kirasını nasıl ödeyeceğini, borç yükünün altından nasıl kalkacağını düşünen öğretmenin başarılı olması mümkün değildir. Geleceğimizden tasarruf edemeyeceğimize bakılırsa hiçbir hakkı esirgeyemeyiz. Atanamayan öğretmenler konusuna neşter vurulmalı ve artık ortadan kaldırılmalıdır.

Türkiye’ye karşı nerede bir cephe açılmışsa CHP’sinden öteki marjinal partilerine kadar hepsi ortasındadır. Hırslarına, küçük gayelerine yenilmiş zillet partilerinin iflah olmak sorunları vardır. Kılıçdaroğlu geçen hafta bir Yunan gazetesine demeç vermiş. ‘İktidara geldiğimizde Ortadoğu barış ve işbirliği teşkilatını kuracağız. niye savaşıyoruz’ demiş. Terör örgütlerine evet diyen bir zihniyetin savaştan kasdettiği nedir? 7 ayda Pençe harekatlarında 700 teröristin etkisiz hale getirilmesi mi rahatsız etmiştir. Türkiye düşmanlarıyla kucaklaşmak amacıyla hellaleşme sayfası açan Kılıçdaroğlu’nun lisanının altındaki bakla nedir? Bir sefer daha yanlışa gömülmüştür. Bu partinin bir küme başkanvekili televizyona çıkmış HDP’nin terörle bağını görmedim demiştir-. PKK ile HDP’nin iki madalyonun kanlı yüüz olduğunu cümle alem gördü de bir siz mi görmediniz. Demirtaş’ın niçin tutuklu olduğunu ben söyleyeyim. Teröristin ve kuyumuzu kazmak isteyen Sorosçuların yeri orasıdır. Kılıçdaroğlu’nun iktidarımızda başörtülü bakan olacak kelamları de istismardır. Siz başörtülü bakanı konuşmaktan evvel ikna odalarında eziyet ettiğiniz gencecik kızlarımızın hesabını verin.

SİYASETTE YÜZDE 50+1 TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanının iki turlu seçimle direkt halk tarafındna ve yüzde 50+1 oyla seçilme kuralı anayasa değüişikliği ile kabul edilmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilince de bu değiştirilmemiştir. Bu mevzuyu tartışmaya açmak idare sistemini kötüleyecektir. Ulusal birlik ve bütünlük için bu kuvvetli istikameti savunmak yerine yüzde 40 oranı dillendirmek âlâ niyetli sayılamayacaktır.