Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdir

Samuag

New member
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Başşehir Millet Bahçesi’nde AK Partili belediyeler tarafınca düzenlenen Lokal İdareler Gençlik Şenliği’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyleki:

”Ülkemizdeki tüm gençlerimizi hem eğlenebilecekleri hem öğrenebilecekleri bu şenliğe bekliyoruz.

“İYİ Kİ DAİMA GENÇLER İÇİN ÇALIŞMIŞIM”

Bugün burada siyasete gençlik kollarında atılmış, ömrü boyunca tüm çabasını gençlerle birlikte vermiş birisi olarak karşınızda bulunuyorum. Gökten zembille siyasete inmedim. Gençlik teşkilatlarında siyasete başladım. Belediye başkanlığı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı bakılırsavlerim boyunca da hoş gelecek bırakacak işler yapmanın uğraşı ortasında olduk. Uygun ki daima gençler için çalışmışım. Âlâ ki gençlerin önünü açacak işler yapmışım diyorum. Türkiye’nin 2023 gayeleri, demokraside ve iktisatta cumhuriyet tarihi boyunca birikmiş meselelerimizi çözmeyi amaçlıyordu.

”ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERİN KİLİDİ ŞU YAHUT BU PARTİ DEĞİL, GENÇLERİMİZDİR”

2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz birinci kez oy kullanacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu yahut bu parti değil, gençlerimizdir. Gençlerimizin hayalleri, beklentileri, kanıları, tespit ve teklifleri bizim için hayati kıymettedir.

”BU MUHALEFET İNKARCIDIR”

Bay Kemal’in olduğu yerde inkardan öteki bir şey bulamazsınız. İP’nin olduğu yerde inkardan diğer bir şey bulamazsınız. Bu muhalefet inkarcıdır, inkarcı. Onun için 2023’e hayli âlâ hazırlanmamız lazım.

”TERÖRÜ YOK ETTİK”

Bu ülkede terör vardı. Terörü yok ettik. Cudi’de Gabar’da Tendürek’te terörü yok ettik. Artık Doğu’da Güneydoğu’da vatandaşlarım gece saatlerinde rahatlıkla sokaklara çıkabiliyor. İşte AK Parti, Cumhur İttifakı budur.

”BOŞ TENEKE GÜRÜLTÜSÜNDEN İBARET”

Ülkemizde tüm tarihleri boyunca olduğu üzere bugün de engellemekten diğer mahareti olmayan bir kesim mevcut. hayatında tuğla üstüne tuğla koymamış olanların tenkitlerinin boş teneke gürültüsünden ibaret olduğunu unutmayın.”