Çocuk tacizcisini deşifre eden aileye tehdit

Samuag

New member
Bursa’da birkaç hafta evvel merkez Yıldırım ilçesinde 45 yaşındaki bir fabrika çalışanı, sokak ortasında oynayan 5 yaşındaki kız çocuğunu meskeninin önünden gdolayıp orta sokakta öptü.

Durumu fark eden mahalle sakinleri, Murat Ö. isimli zanlıyı yakalayıp tekme tokat dövdü. Kanlar ortasında bırakılan Murat Ö., polise teslim edildi.

Zanlının olayın yaşandığı mahalleye yakın bir yerde oturduğu öğrenilirken, kızı kaçırdığı anlar ise bir konutun güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Yaşanan olayın akabinde mahalle sakinleri isyan ederken, zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafınca tutuklandı.

KOLUNU KIRMAKLA SUÇLADI

Yaşanan ürpertici olayın üzerinden uzun müddet geçmeden, yakalanan zanlının ailesi mahalleye gelerek, güvenlik kameralarını emniyete teslim eden aileye tehditler savurdu.

Yaşanan bu anlar ise bir daha o güvenlik kamerasına yansıdı. Kolu alçıda olan kişi, imgeleri emniyete veren Murat Kırtorun’u kolunu kırmakla suçladı.

Yaşanan olayın akabinde güvenlik kameralarının sahibi Murat Kırtorun, “Bazı hırsızlık olayları yaşadığımız için meskenin dört bir yanına güvenlik kameraları yerleştirdim. ondan sonrasında bu biçimde bir olay başımıza geldi. Ben de vatandaşlık vazifesi olarak gidip o imajları emniyet güçlerine teslim ettim. Bu durumdan rahatsız olan zanlının kız kardeşi mahallemize gelerek beni tehdit etti. Kolunun kırık olduğunu göstererek benim kırdığım konusunda iftira attı” dedi.

Davanın geri çekilmesi ortasında, davacı aileye para teklif ettiklerini söyleyen Kırtorun, “Vatandaşlardan isteğim, durumu olanlar kamera taksınlar. En azından caydırıcı olurlar. Ben Murat Ö.’nün ablası hakkında da kamera imajlarıyla cürüm duyurusunda bulundum. Bu üzere şahıslar cezaevinden çıkmasın ki öbür şahıslara örnek olsun. bu biçimde bir şeye yeltenmesinler” diye konuştu.