Cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanan iş insanı Pullukçu, tahliye edildi

Samuag

New member
Tekirdağ’da iş insanı İrfan Pullukçu, teze nazaran, yaklaşık 1 yıl evvel, o tarihte Çorlu ilçesinde yaşayan kız arkadaşı H.K.’nın kardeşi C.N.K.’ya cinsel istismarda bulundu. Küçük kız başına geleni kimseye anlatamadı. bir süre daha sonra da anne N.G., kızları H.K. ve C.N.K.’yı da alıp, Aydın’ın Didim ilçesine yerleşti.

C.N.K., geçen aylarda annesine, Çorlu’da yaşadıkları sırada İrfan Pullukçu’nun cinsel istismarına uğradığını, ablasının da kendisini para karşılığı erkeklerle bir arada olmaya zorladığını anlattı. Anne, bunun üzerine şikayetçi oldu.

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı, başlatılan soruşturma ile ilgili olay yerinin Tekirdağ olması niçiniyle nazaranvsizlik sonucu vererek, Tekirdağ’a devretti. Savcılığın talimatı üzerine gözaltına alınan Pullukçu ile abla H.K. ile birlikte tutuklandı

ABLASINDAN VE PULLUKÇU’DAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Pullukçu hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ cürmünden 8 yıldan 15 yıla kadar, ‘Reşit olmayan şahısla cinsel ilişki’ hatasından 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 20 yıla kadar mahpus cezası, Pullukçu ile birlikte tutuklanan C.N.K.’nın ablası H.K. hakkında da ‘fuhşa teşvik ve aracılık etmek’ hatasından 4 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Tekirdağ 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen birinci duruşmaya Pullukçu ile H.K., bulundukları cezaevlerinden SEGBİS ile katılırken, avukatları salonda hazır bulundu. Mahkeme lideri devlet müdafaasında bulunan mağdur C.N.K.’nın, bulunduğu kentteki mahkeme tarafınca alınıp duruşmaya gönderilen sözünü okudu. Tabirde C.N.K., Pullukçu ve ablasından şikayetçi olduğunu belirtti.

“3 AYDIR HATASIZ YERE YATIYORUM”

Tahliyesini talep eden Pullukçu savunmasında, “H.K. ile arkadaş ortamında tanıştık. daha sonra arkadaş ve sevgili olduk. C.N.K. ile bir sefer 2020 yılında ablasının yanında karşılaştık. 15 dakika soğuk birşeyler içtik. Ayrıca bir yerde görmedim. H.K. benim arkadaşım ve sevgilimdir. Kardeşi ile hiç bir vakit bir münasebetim olmadı. 67 yaşındayım, hastalıklarım var. 3 aydır hatasız yere yatıyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

“KARDEŞİM BENİ KISKANIYOR”

Kardeşi C.N.K. ile Pullukçu’nun bir ilgisi olmadığını tabir eden abla H.K. ise, “Kız kardeşim beni kıskanıyor. Beni kıskandığı için bana iftira attı. İrfan Beyefendi ile evvel arkadaş olduk daha sonra sevgili olduk. Vakit zaman bana işlerimde yardımcı olmak için maddi manada dayanak olurdu. Kız kardeşimle benim yanımda yalnızca bir sefer görüştü. Kardeşimle İrfan Beyefendi tekrar yüz yüze gelmedi” diye konuştu.

Mahkeme, şahitlerin dinlenmesi ve kanıtların incelenmesinin akabinde verdiği kısa ortanın akabinde sonucu deklare etti. İrfan Pullukçu ve H.K., yurtdışı çıkış yasağı konularak isimli denetim koşuluyla tahliye edildi.