‘Cin çıkartma’ seansında mevte 18 yıl mahpus istemi

Samuag

New member
Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir bayanın ‘cin çıkartma seansı’nda öldüğü argüman edildi.

Ruhsal sıkıntıları olduğu belirtilen 30 yaşındaki Özge Parıltı Tekin, ailesinin yönlendirmesiyle kelamda hoca Erdal Kaya’dan yardım aldı.

Kelamda hoca Erdal Kaya, ‘cin musallat olduğu’nu öne sürerek, genç bayana cin çıkartma seansı uyguladı. Akabinde Sevim Özbaş isimli kişi tarafınca bayana hacamat yapıldı.

Kurban kesiti sırasında kötüleşen Tekin, kaldırıldığı hastanede ömrünü kaybetti.

KESİK VE MORLUKLAR TESPİT EDİLDİ

Özge Işık Tekin’in sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini andıran yaralar tespit edilmesi üzerine polis soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Selçuk Tekin, 8 ay evvel evlendiği Özge Parıltı Tekin’in birinci eşinden bir çocuğu olduğunu, evliliklerinin 6’ncı ayından itibaren sorun yaşamaya başladıklarını söylemiş oldu.

Selçuk Tekin, kendi ailesi ve eşinin ailesine durumu anlattığını, annesinin bir tanıdığı aracılığıyla Kayseri’de bulunan kelamda hoca Erdal Kaya’ya ulaşıldığını söz etti.

“SIRTINA 100 SEFER OKLAVA İLE VURDUM”

Selçuk Tekin, telefonla aradığı cinci hoca Erdal Kaya’nın, ‘Eşine cinler musallat olmuş; dediklerimi yaparsanız eşini kurtarırım’ söylemiş olduğini belirtti.

Tekin daha sonrasında yaşananlar şöyleki anlattı:

“Önce telefondan dua okudu, eşim rahatladı. Lakin bir süre daha sonra rahatsızlanınca yine aradım, ‘Önce eşine 1 kurban keseceksin’ dedi. daha sonra sırtına yavaşça biçimde 100 sefer oklava ile vurmamı ve akabinde bedenindeki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söylemiş oldu. çabucak sonrasında da 23 gün kefaret orucu tutmasını istedi. Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer yavaşça hafifçe fakat hissedilebilecek bir biçimde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu. Bu esnada ‘Cin çık cin çık’ diye daima birlikte söylemiş olduk. Ardından Sevim Özbaş isimli kişiyi konuta getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat sırasında odada bayanlar vardı. Bu tedavinin akabinde eşim rahat bir biçimde uyudu. Lakin sonraki sabah tekrar rahatsızlandı” dedi.

“KURBAN KESERKEN RAHATSIZLANDI”

Eşinin yeniden rahatsızlanması üzerine aradığı kelamda hocanın tavsiyesi üzerine iki tane kurban kestiklerini söyleyen Tekin, “Ancak eşim kendine gelmedi. Bunun üzerine hastaneye götürdük; lakin hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylemiş olduler” tabirlerini kullandı.

“OKLAVA İLE VURUN DEMEDİM”

Kayseri’de gözaltına alınan kelamda hoca Erdal Kaya, endüstride kaynakçı olarak çalıştığını belirterek, “Kadına, dua etmelerini, tövbe etmelerini, zekat ve adaklarını yerine getirmelerini, yoksul doyurmalarını söylemiş oldum. Katiyetle oklava ile vurmalarını, hacamat yaptırmalarını söylemedim” dedi.

Erdal Kaya ayrıyeten, kendi çapında dini ayrıntıları olduğu için insanlara tavsiyelerde bulunduğunu, katiyen kimseden para almadığını belirtti.

“SIRT VE KOLLARI SİMSİYAHTI”

Genç bayana hacamat yaptığı belirlenen Sevim Özbaş, “Hacamat için kıyafetini çıkarttığında bayanın sırt ve kollarını simsiyah olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğumda, ‘İçine 3 harfliler kaçmış, Kayseri’de bulduğumuz bir hocanın talimatıyla sopa ile vurduk. bu türlü ortasındaki cini öldürmeye çalıştık’ dediler. Hacamat yaptıktan daha sonra bayan biraz rahatladı. Vefatıyla ilgili bir şey bilmiyorum” dedi.

18 YIL MAHPUS İSTEMİYLE DAVA

Olayla ilgili gözaltına alınıp, isimli denetimle hür bırakılan şüphelilerden eşi Selçuk Tekin hakkında ‘Eşe karşı taammüden yaralama sonucunda vefata niye olma’, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, kayınvalidesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile kelamda hoca Erdal Kaya hakkında ise ‘Suça iştirak etme’den 18 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.