Bursa’daki Renault fabrikasında üretim durdu

Professional

New member
Bursa’daki Renault fabrikasının birtakım kısımlarında 4 günlük üretimi durdurma sonucu alındı.

Renault fabrikasından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Araç fabrika yöneticiliği departmanlarında ve ilgili yan ünitelerde 13, 14, 15, 16 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. Mekanik fabrika yöneticiliği departmanlarında ve yan ünitelerde MM11 motor montaj çizgisinde 13, 15, 16, 17 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. MM85 motor montaj, vites kutusu montaj çizgilerinde ve dökümhane departmanında üretim haftalık planlamaya uygun olarak devam edecektir.

“Şasi montaj sınırında araç fabrika yöneticiliği çalışmasına paralel olarak 13, 14, 15, 16 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. Mekanik fabrikası sürece ve kaynak sınırlarının duruş ve kalkış programları ile ilgili bilgilendirmeler amirlerince çalışanlara yapılacaktır. İmalat çizgilerinin duruş ve devreye alma çalışmalarında olabilecek değişiklikler imalat üniteleri tarafınca planlanacak ve takımlar amirleri tarafınca bilgilendirilecektir.”

ÇALIŞANLAR AKSİYON YAPMIŞTI

Dünya otomotiv devi Renault’un Bursa’daki fabrikasında emekçiler, 3 yıl denildiği biçimde 4 yıla çıkarılan banka promosyonu ile ilgili yemekhanede hareket yapmıştı. Masalara tabak çatallarla vuran emekçilerin aksiyon manzaraları toplumsal medyada kısa müddette yayılmıştı.