Boğazı kesilerek öldürülen kayıp bayan cinayetinde yeni gelişme

Samuag

New member
Maltepe Başıbüyük Barajı yakınında boğazı kesilmiş bir bayan cesedi bulundu.

Teze bakılırsa, Baraja balık tutmaya gelen vatandaşlar hareketsiz yatan bayanı görür görmez polis takımlarına haber verdi. çabucak sonrasında olay yerine epeyce sayıda 112 ve polis grupları sevk edildi. Sıhhat takımları hanımın öldüğünü belirlerken, polis takımları hususla ilgili çalışma başlattı. Olay yeri inceleme takımlarının yaptığı incelemede hanımın boğazının kesilerek öldürüldüğü tespit edildi.

KAYIP İLANI VERİLMİŞ

Polis takımlarının soruşturmasında ölen hanımın, 37 yaşındaki Şahigül Buluş olduğu tespit edildi. Öte yandan, hadiseden bir gün evvel kardeşinin kayıp ilanı verdiği öğrenildi.

“AĞABEY KESTİLER BACIMI”

Buluş’un yakınları cenazeyi teslim almak için İsimli Tıp Kurumu’na geldi.

Üç gündür ablası Şahigül Buluş’u aradığını belirten İstek Buluş, İsimli Tıp Kurumu önünde ağıtlar yakarak, “Kestiler abi, çıkmadığım, başvurmadığım yer kalmadı. Bacımın ölüsünü ben buldum. Üç tane bebeği var. Boğazını kesmişler, suya atmışlar. Meskende oturamadım 5 dakika zira ben biliyordum, bacımı zorla götürdüler. Erkek üzere kadındı” tabirlerini kullandı.

Dilek Buluş, öldürenlerin ablasını zorla kaçırdığını bir dahaleyerek, “Zorla uyuşturucu sattırmak istediler, kabul etmeyince sırrını biliyorlar diye konutunun önünde bayıltarak alıp götürdüler. Meskeninde kan izleri buldum” diye konuştu.

Buluş, “Üç çocuğu var onun. Ben konutumun yüzünü görmedim zira bulunsun diye. ‘Kocaya kaçtı’ dediler lakin ben inanmadım. Zira erkek üzereydi. 4-5 erkeği döverdi. Yüreğim yanıyor. 37 yaşında benim ablam gitti, şuram yanıyor” biçiminde konuştu.

“DEVLETİN VERMİŞ OLDUĞU YARDIMLARLA KİRASINI ÖDÜYORDU”

Öldürülen hanımın dayısı Yaşar Kaya da “Üç tane çocuğu var, kocası cezaevinde. Devleti vermiş olduğu yardımlarla mesken kirasını veriyor, zar güç geçinen bir bayan. S. N. diye bir arkadaşı perşembe günü akşam telefonla arayarak ‘aşağı gel’ diyor. Bir alt sokağa iniyor, S. N. yanına çağırıyor lakin orada bir de otomobil bekliyormuş. Oradan 4 kişi iniyor, bayanın ağzına bir şey basıyorlar artık eter mi uyuşturucu mu? hanımı bayıltıyorlar ve otomobilin içerisine alıyorlar. 2-3 dakika içerisinde bu iş oluyor” dedi.

Gerekli yerlere müracaatta bulunduklarını belirten Kaya, “Boğazını kesip başını gövdeden ayırıyorlar. daha sonrasında da Gülsuyu Süreyya Paşa’nın orada büyük bir göle atıyorlar, yarı çıplak biçimde. Perşembe akşamı attılarsa cumartesi günü saat 14.00’da balık tutmaya vatandaş cesedi görüyor ve polise haber veriyor” biçiminde konuştu.

“KADIN CİNAYETLERİNİN OLMASI YETER”

Yaşar Kaya, “Bunu bir insan alameti, beşerim diyen, Allah’ı bilen, bu insanlığı bilen bu katliamı mutlaka yapamaz. Bunu yapan muhakkak insan değil. Bunu yapan beşerden doğmamış. Bunu yapanların devlet tarafınca en ağır biçimde cezalandırılmasını istiyoruz. Kâfi artık Türkiye’mizde bayan cinayetlerinin olması kâfi artık. Daima analarımız, bacılarımız, kızlarımızı katlediyorlar. Yaşlı demiyorlar, genç demiyorlar. Bunların idam edilmesini istiyorum” tabirlerini kullandı.

CÜRÜMLERİ BİRBİRLERİNE ATTILAR

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği grupları yaptıkları çalışma sonucunda 5 Haziran Cumartesi günü şüphelileri Maltepe’de kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

Tabirleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen, Seyfinaz B. ve Muhammed T. ‘nin verdiği sözlerde kabahati birbirlerine attıkları ileri sürüldü. Teze nazaran, tabiri alınan Seyfinaz B. “Benim hususla ilgili bilgim yok, her şey bir anda oldu. Otomobile bindik ve Muhammed bir anda bayana saldırdı” dedi. Tabiri alınan Muhammed T.’nin ise “benim mevzuyla ilgili bilgim yok. Ben orada bile değildim” dediği ileri sürüldü.

OLAY YERİNE ARAÇLA GİDİP YÜRÜYEREK DÖNDÜLER

Polis gruplarının yaptığı çalışmada, Şahigül Buluş’un en son Seyfinaz B. ile gezmek için dışarı çıktığı çabucak sonrasında yanlarına Muhammed T.’nin geldiği ve yoldan bir araç çevirerek olay yerine gittikleri ileri sürüldü. Şüphelilerin olayı gerçekleştirdikten daha sonra yürüdükleri sav edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelilerden Seyfinaz’ın 30 adet cürüm kaydı, Muhammed T.’nin de 8 adet cürüm kaydı olduğu öğrenildi. Şüpheliler emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Anadolu Adliyesine sevk edildi.