Birebir acıyı yaşadılar: Çocukluk arkadaşı çiftin ‘ikiz’ kaderi

Samuag

New member
Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde çocuk sahibi olmak için 10 yıl bekleyen iki çiftin ikizleri hayatını kaybetti.

Ramazan Yücel ile İzzet Özdoğan çocukluk arkadaşıydı. Aslen Bozkurtlu olan fakat aileleri yıllar evvel İstanbul’a taşınan iki arkadaş bir daha Bozkurtlu olan ve kendileri üzere yıllar evvel istanbul’a taşınan Dilek Yücel ve Reyhan Özdoğan ile evlendi. İki çift de 10 yıl daha sonra tüp bebek tedavisiyle ikizlerine kavuştu.

3 yıl evvel de yaz tatilini memleketlerinde geçirmek için Ölçer Apartmanı’nda altlı üstlü daire satın aldılar.

8 katlı apartman sel felaketinde yıkıldığında Ramazan Yücel ile İzzet Özdoğan çalıştıkları için İstanbul’daydı. İkizlerin anneleri de belediyeden yapılan sel uyarısı üzerine araçlarını çekmek için dışarıya çıkmıştı.

Ezine Çayı kenarındaki konut, taşkın suyuna dayanamadı.

12 yaşındaki İclal ve Ecrin Yücel ile 7 yaşındaki Kerem Ali ve Ayşe Miray Özdoğan enkaz altında kaldı.

Binanın enkazında günlerdir süren arama çalışmalarında Özdoğan çiftinin ikizleri Kerem Ali ve Ayşe Miray ile Yücel çiftinin ikizlerinden İclal’in cansız vücuduna ulaşıldı.

Ecrin’i arama çalışmaları ise sürüyor.

”KEŞKE SEL BİZİ GÖTÜRSEYDİ”

Anne İstek Yücel, “Elektrikler yoktu. Oğlum Kerem Ali bana cep telefonumu vererek ‘Işığını yakarak in anne’ dedi. Konuttan çıktıktan daha sonra köprü dakikalar ortasında yıkıldı. Konuta giremedim tekrar” diyerek yaşadıklarını şöyle anlattı:

”Kızım ve oğlum balkona çıktı. Balkondan fazlaca el salladık birbirimize. Bana dediler ki ‘Anne orada durma, sel seni götürecek anne’. Keşke sel bizi götürseydi. Nasıl dayanacağım bu acıya? Keşke otomobilleri çekmeseydik meskenin ortasında kalsaydık. Biz saatlerce ‘Ne yaptık’ diye dövündük”

‘KENDİMİ SUÇLUYORUM’

Reyhan Özdoğan ise, yaz tatilinde çocukları rahat etsin diye Bozkurt’a geldiklerini söylemiş oldu.

Özdoğan, ”Arzu’nun kızlarını da bizim meskene alın’ dedik. İkizlerin hepsi balkondaydı. Telefonda konuştuk. Biz sokaklarda durduk arkadaşımla İstek ile el eleydik. Ben kendimi suçluyorum; niye çıktım konuttan? Oğlum ben konuttan çıkarken girişteki bisikletini kenara çekmemi istemişti. Ben dönseydim onun bisikletini alıp dönecektim, kurtaracaktım. Ben bu tarafa döndüm, köprü yıkıldı” dedi.