Bir ay evvel 18 yaşına girdi, muhtar seçildi

Samuag

New member
Yüksek Seçim Şurası (YSK) tarafınca birtakım vilayetlerdeki 752 köy ve mahallede farklı niçinlerle boş bulunan muhtarlık yahut ihtiyar heyeti için yapılan seçimde, Samsun’un Havza ilçesi Ağcamahmut Mahallesi’nin yeni muhtarı da belirlendi.

53 OYDAN 37’SİNİ ALDI

Eski muhtar Ali Güçlü’nün vefatı niçiniyle yenilenen seçimde iki isim aday oldu. Elli dört seçmenin bulunduğu mahallede 53 oy kullanıldı. Tamamı geçerli sayılan oyların 37’sini alan 18 yaşındaki Ali Külekçi muhtar seçildi, öbür muhtar adayı Cemal Çil ise 16 oy aldı.

Mahalle sakinleri genç muhtarı tebrik etti.

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ MUHTARLARINDAN

Ali Külekçi, Türkiye’nin en genç muhtarlarından biri olduğu için memnun ve heyecanlı olduğunu söylemiş oldu.

Külekçi, “18 yaşıma gireli 25 gün oluyor. Lise mezunuyum. Şehit Recep Şahin Meslekli ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bir ay evvel mezun oldum. 18 yaşıma girdiğimde bu biçimde bir niyetim oluştu. Bahtımı ve kendimi denemek istedim. Başardım ve hayli mutluyum” tabirinde bulundu.

”DIŞARIDAN ÜNİVERSİTEYİ BİTİRMEK İSTİYORUM”

Külekçi öncelikli amacının birlik ve birliktelik ortasında mahallesine hizmet etmek olduğunu belirterek, “ilk vakit içinderda dışarıdan üniversiteyi bitirmek istiyorum. Köyümde kalıp çiftçilik yapmayı planlıyorum. Uzun yıllar mahalleme hizmet etmek istiyorum. Takviye veren, vermeyen herkese teşekkür ederim. İki ay evvel ani bir rahatsızlık sebebi ile kaybettiğimiz muhtarımız beraberinde yakınım Ali Güçlü’yü hürmet ve sevgi ile rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Şenay Koçak da gençlere baht vermek istediklerini, genç birinin mahallelerinde muhtar seçildiği için memnun olduklarını tabir etti.