Avukat Umur Yıldırım’a bayana şiddet soruşturması: Omuz ve saçından tuttum

Samuag

New member
Ankara’da üniversite öğrencisi Şule Çet ile kamuoyunda ‘Aleyna Çakır’ olarak bilinen Sema Esen’in kuşkulu vefatlarıyla ilgili belgelere bakmasıyla tanınan avukat Umur Yıldırım’ın, eski sevgilisi ve stajyeri olan avukat Pelin S’yi darbettiği tez edildi.

Polise başvuran Pelin S, tabirinde, yaklaşık 1 yıl birebir meskende yaşadıktan daha sonra tartışmaları kararı ayrılmaya karar verdiklerini söylemiş oldu.

Meskende konuşurken arkadaşlarının kendilerini yalnız bıraktığını, konuşmaya devam ettiklerini daha sonrasında tartıştıklarını ve akabinde da Yıldırım’ın kendisini dövdüğünü ileri sürerek şikayette bulundu.

‘OMUZ VE SAÇINDAN TUTUP KENDİME ÇEVİRDİM’

Soruşturma kapsamında savcılıkta tabir veren avukat Umur Yıldırım ise Pelin S’nin kendisinin 10 yıllık kız arkadaşı olduğunu ve yanında stajyer avukatlık yaptığını söylemiş oldu.

Yıldırım, Pelin S. ile ayrıldıklarını sonrasındasında kendisinin ofise gelmediğini, ofis işlerini konuşmak için konutuna gittiğini ileri sürdü.

Pelin S. ile mutfakta konuştuklarını ve bu konuşmada niye bu türlü davrandığını sorduğunu söyleyen Yıldırım şöyle devam etti:

”Mutsuz ve inançsız bir ortamda yaşamak istemediğimi, ofisin parasını aldığını ve iade etmediğini belirttim. Bu müddette en ufak bir tartışma yahut ses yükselmesi dahi olmadı. Kendisi bunun üzerine salona yanlışsız fırlayarak tarafıma küfredip ‘Seni rezil edeceğim’, ‘Sana göstereceğim’ diye tehditlerde bulundu. O sırada ben de salona geldim. Kendisine ‘Bana mı diyorsun?’ dedim, omuz ve saçından tutarak kendime çevirdim daha sonrasında elimi geri çektim daha sonrasında Pelin S. tarafıma tekme attı ve saçımı çekti”

Umur Yıldırım, Pelin S.’ye omzundan ve saçından tutması haricinde rastgele bir teması olmadığını argüman etti.

Öte yandan Pelin S.’nin şikayeti üzerine Umur Yıldırım hakkında 3 ay uzaklaştırma sonucu verildiği öğrenildi.