Aralık ayı Aile Takviye Programı ödemeleri ne vakit?

Ethereum

New member
Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında muhtaçlık sahibi ailelere toplumsal yardım dayanağı sağlanıyor. Kişi başına düşen aylık gelir aralığına bakılırsa hesaplanan Aile Takviye Programı ödemelerinde, gelir ölçüsüne göre yardım fiyatı değişiklik gösteriyor.

Aralık ayı aile dayanak ödemelerinin bu hafta içerisinde hesaplara yatması bekleniyor. Takviye ödemeleri geçtiğimiz 8 Kasım’da hesaplara yatmaya başlamıştı.

ÖDEMELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfasından yapılan açıklamada; “Program dahilindeki gelecek ödemelerde de birebir uygulama sürdürülecek olup dayanak sağlanacak ayın sonunda ödeme süreçleri aktüel bilgiler ışığında başlatılacaktır. Süreçleri takip eden ayın birinci haftasında ise hak sahibi vatandaşlarımıza Türkiye Aile Dayanak ödemeleri ulaştırılacaktır.” tabirlerine yer verildi.

AİLE TAKVİYE PROGRAMI NE KADAR YATACAK?

Aile Dayanak Programı ile muhtaçlık sahibi ailelerin, Haziran 2022 – Mayıs 2023 devrinde en çok 12 aylık mühlet ile hane ortasındaki kişi başına düşen gelir fiyatına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım fiyatları ile aylık dönemde desteklenmeleri sağlanacak

Aile Takviye ödemeleri hane ortasında kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanmaktadır. İşte meblağlar;

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL olarak hesaplandı.
450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak.
911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL olarak hesaplandı.
1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak.