Aralık ayı Aile Dayanak ödemeleri yatmaya başladı: Toplumsal yardım ayrıntıları sorgulama nasıl yapılır?

Ethereum

New member
Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında gereksinim sahibi ailelere toplumsal yardım takviyesi sağlanıyor. Kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanan Aile Dayanak Programı ödemelerinde, gelir ölçüsüne bakılırsa yardım fiyatı değişiklik gösteriyor.

Aralık ayı aile dayanak ödemeleri bu hafta içerisinde hesaplara yatmaya başladı.

ÖDEMELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfasından yapılan açıklamada; “Program dahilindeki gelecek ödemelerde de tıpkı uygulama sürdürülecek olup dayanak sağlanacak ayın sonunda ödeme süreçleri şimdiki bilgiler ışığında başlatılacaktır. Süreçleri takip eden ayın birinci haftasında ise hak sahibi vatandaşlarımıza Türkiye Aile Dayanak ödemeleri ulaştırılacaktır.” sözlerine yer verildi.

AİLE DAYANAK PROGRAMI NE KADAR YATACAK?

Aile Takviye Programı ile gereksinim sahibi ailelerin, Haziran 2022 – Mayıs 2023 devrinde en çok 12 aylık müddet ile hane ortasındaki kişi başına düşen gelir fiyatına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım fiyatları ile aylık dönemde desteklenmeleri sağlanacak.

Aile Takviye ödemeleri hane ortasında kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanmaktadır. İşte meblağlar;

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL olarak hesaplandı.
450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak.
911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL olarak hesaplandı.
1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak.

AİLE DAYANAK ÖDEMELERİ SORGULAMA

Aile Dayanak Ödemeleri için;

E- devlet profilinize erişim sağlayın.

Sosyal yardım ayrıntıları sorgulama ekranına tıklayın,

Yardım cinsleri içinden “Türkiye Aile Dayanakları Programı” seçeneğini tıklayın.