Ankara Altındağ’da öldürülen Emirhan Yalçın’ın babası konuştu

Samuag

New member
Ankara Altındağ’da iki küme içinde çıkan tartışmada ömrünü kaybeden 18 yaşındaki Emirhan Yalçın‘ı kaybeden acılı baba Osman Yalçın konuştu.

Yalçın, oğlunun vefatı niçiniyle meskeninin bulunduğu sokakta kurulan taziye çadırında açıklamalarda bulundu.

Oğlunun vefatının akabinde yaptığı açıklamaların bir basın kuruluşu tarafınca çarpıtıldığını tabir eden Yalçın, “Bir şehit babası olarak kendime yediremedim. Ben palavra konuştuğum takdirde kaybettiğim gündür. Ben her vakit doğruların yanındayım. Benim devletim var olsun. Her döndüğümde devletim arkamdaydı” diye konuştu.

Yalçın, Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Kaymakamı Cumali Atilla, Altındağ Belediye Lideri Asım Balcı ve emniyet güçleriyle kenetlendiklerini lisana getirerek, “Benim bir Emirhan’ım değil, bin tane Emirhan’ım olsun, bir daha feda olsun. Benim Emirhan’ım, Türk malını korumak için şehit oldu. bu biçimde bir evlat yetiştirdiğim için ben nasıl gururluyum biliyor musunuz? Helal olsun oğluma” tabirini kullandı.

Emirhan Yalçın (18)

”HEP BİR OLMALIYIZ”

Vatandaşlara birlik davetinde bulunan Yalçın, şunları kaydetti:

“Hep bir olmalıyız. berabern dirlik doğar. Devletimizi tutmalıyız, kaybetmemeliyiz. Devletimiz hayli büyük. Devletimiz var ise biz varız. Her döndüğümde devletim arkamdaydı. Benim çocuğumu şehit üzere götürdüler. bu biçimde bir şey görülmüş değil. Bir Lider (Mahallesi) biliyordu benim oğlumun ismini, artık bütün dünya biliyor. Ne diyebilirim, yanlış konuşmuş da olabilirim. Acılı bir babayım ancak ben gözümü açtığımda devletim daima yanımdaydı. Onlardan Allah razı olsun. Onların bini, bir milyar olsun. Allah’ım onlara zeval vermesin”

Emirhan Yalçın’ın dayısı Bekir Acıelma da yaşanan olaylara ait, “Biz, ‘Gidip Suriyelinin aracını parçalayın, öbürüne vurun istemiyoruz. Biz bu biçimde bir şey yapmak istemiyoruz.’ dedik” dedi.

BIÇAKLANARAK HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Ankara’nın Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi’nde bulunan parkta 11 Ağustos Çarşamba günü iki küme içinde hengame çıkmış, Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler bıçakla yaralanmıştı.

Yaralılardan Emirhan Yalçın, sıhhat gruplarınca yapılan müdahalelere karşın kurtarılamamıştı.

Yalçın’ın ömrünü kaybetmesinin akabinde Altındağ’da birtakım şov ve olaylar çıkmış, toplumsal medya üzerinden provokasyon yaptığı ve olaylarda mala ziyan verdiği belirlenen 76 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan 38’inin yağma, taammüden yaralama, hırsızlık, uyuşturucu unsur bulundurma/ticareti vb. hatalardan kaydının bulunduğu açıklanmıştı.