‘Ağabey’ demeyen yengesini 37 yerinden bıçaklayıp kör etti

Samuag

New member
Hatay’da bir kişi, kendisine ‘ağabey’ demediği nedeni öne sürülerek yengesini 37 yerinden bıçakladı.

Olay, 26 Ocak’ta Kırıkhan ilçesi Gündüz Mahallesi Ziyapaşa Sokak’ta meydana geldi. Bir okulda kontratlı olarak fizik öğretmenliği yapan Mehtap İlgar, çocukları 5 yaşındaki Eylül ile 2,5 yaşındaki Asya’yı alt katta oturan kayınpederinin meskenine gönderdi.

Ailesiyle birlikte yaşayan Recep İlgar, yeğenlerinden elini öpmesini istedi. Lakin Asya, amcasının elini öpmedi. Bunun üzerine Recep İlgar, Asya’nın elindeki oyuncağı pencereden atıp, onu dövdü. Asya’nın ağladığını duyan Mehtap İlgar, alt kata indi. Recep İlgar, bu sefer de kendisine ağabey demediği nedeni öne sürülerek Mehtap İlgar’a çocukların gözü önünde yumruklarla saldırdı.

MUTFAKTAN BIÇAK ALIP GÖZÜNE SAPLADI

Meskenin mutfağından 2 bıçak alan Recep İlgar, Mehtap İlgar’ın boğazını kesmeye çalıştı. Mehtap İlgar, çığlıklar atıp yardım istedi. Bu sırada yan odada bulunan kayınvalidesi Aysel İlgar, gelinini kurtarmaya çalıştı.

Recep İlgar, bıçağı Mehtap İlgar’ın sol gözüne saplayıp, bedeninin çeşitli yerlerinden bıçakladı. Aysel İlgar, pencereye çıkıp sokaktaki komşularından yardım istedi.

ELİNİ YIKADI KAÇTI

Mehtap İlgar kanlar ortasında yere yığılırken, kayınbiraderi ise lavaboda ellerini yıkadıktan daha sonra konuttan çıkıp kaçtı. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat grubunun birinci müdahalesinin akabinde Mehtap İlgar, Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları tarafınca yakalanıp gözaltına alınan Recep İlgar ise emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SOL GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Bir hafta boyunca ağır bakımda tedavi goren Mehtap İlgar, hayat savaşını kazandı, lakin sol gözü görme yetisini kaybetti. Hayati riski atlatan Mehtap İlgar, hala olayın şokunu atlamadığını belirterek, bir gözünü kaybetmenin ıstırabını yaşadığını söylemiş oldu.

İlgar, eşinin ve ailesinin takviyesiyle bugünleri atlatmaya çalışacaklarını, tedavisi bittikten daha sonra olaya şahit olan çocuklarıyla birlikte ruhsal takviye alacaklarını tabir etti. İlgar, kayınbiraderinden şikayetçi olduğunu ve en ağır biçimde cezalandırılmasını istediğini belirtirken, kocası İrfan İlgar da eşinin yanında olduğunu lisana getirdi.

“OĞLUM İDAM EDİLSİN”

Aysel İlgar (65) da gelinini yerde görür görmez kendini kaybettiğini, sokağa çıkıp yardım istediğini anlatarak, “Ağlama ve bağrışma sesleri üzerine odaya geldim ve gelinimi kanlar ortasında gördüm. O anda kendimi kaybettim. Oğluma gücümün yetmemesi üzerine çabucak komşulardan yardım istedim. Gelinim hatasız, o melek üzere bir kız. Cani oğlumun en ağır biçimde cezalandırılmasını ve idam edilmesini istiyorum” dedi.

“AMCAM ANNEMİ BIÇAKLADI”

Aysel İlgar, gelinin olay sırasında üzerinde olan kanlı kıyafetlerini de gösterdi. Baba Hüseyin İlgar da oğluna reaksiyon gösterirken, “bu biçimde evlat olmaz olsun” dedi.

Olaya şahit olan Eylül İlgar ise, “Kardeşim Asya, Recep amcamın elini öpmedi diye amcam annemi bıçakladı” diye konuştu.