Acil serviste doktora saldıran kuşkulu tutuklandı

Samuag

New member
İstanbul Pendik’te doktora saldıran kuşkulu tutuklandı.

Olay, 17 Kasım Çarşamba saat 4.30 sıralarında meydana geldi. Polis grupları hengame eden taraflar M.İ. ve L.Ç.’yi sıhhat denetimi için Pendik Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Süreçleri yapılan çiftten alkollü olduğunu argüman eden M.İ. hastanenin acil servisinde nazaranvli Pratisyen Tabip Esma Demir’e saldırdı. Demir’in saçını tutarak çeken bayana polisler ve etraftakiler müdahale etti.

TABİP ŞİKAYETÇİ OLDU

Müşteki Tabip Esma Demir, emniyetteki tabirinde pratisyen doktor olarak nazaranv yaptığını, 17 Kasım günü saat 4.30 sıralarında M.İ.’nin isimli rapor almak gayesiyle polisler tarafınca hastaneye getirildiğini söylemiş oldu.

Hasta M.İ.’nin tedavi maksadıyla müşahede odasına alındığını ve tedavi sırasında hastanın kendisine geriden saldırarak saçlarını çektiğini belirtti. Emniyet güçlerinin saldırganı etkisiz hale getirdiğini söz eden Hekim Demir, kuşkulu M.İ.’den davacı ve şikayetçi olduğunu vurguladı.

YİNE GÖZALTINA ALINDI

İsimli denetim kaidesiyle geçtiğimiz günlerde hür bırakılan kuşkulu M.İ. manzaraların ortaya çıkmasıyla bir arada bir daha gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen kuşkulu M.İ. burada savcıya söz verdi. Savcılık “Kamu bakılırsavlisine karşı nazaranvinden dolayı taammüden sıradan yaralama” cürmünden kuşkulu M.İ.’yi tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

“BİLİNCİM YERİNDE DEĞİLDİ”

Kuşkulu M.İ.’nin hakimlikteki sorgusunda “Bilincim yerimde değildi. Asla yapacağım bir şey değildir. Ben kendim de hemşireyim, tabip hanım bana serum takmıştı, başımda kimse yoktu. Bu sırada ben serumu çıkarmışım, hekim bayanın ‘Bu serumu çıkarmış ben bununla mı uğraşacağım’ söylemiş olduğini hatırlıyorum. Bunu dedikten daha sonra mı yaptım tam olarak bilmiyorum. Tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum” sözlerini kullandığı öğrenildi.

KUŞKULU TUTUKLANDI

Hakimlik kuşkulu M.İ.’nin “Kamu gorevlisine karşı bakılırsavinden dolayı taammüden sıradan yaralama hatasından tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

ACİL SERVİS HEKİMİNE YUMRUKLU AKIN