37 dakikada 247 adet çöp şiş yiyerek rekor kırdı

Samuag

New member
Denizli’de bir restoranın düzenlediği ‘en epeyce çöp şiş yeme’ yarışına katılan Şahika İhtimam, 37 dakikada 247 adet çöp şiş yiyerek 13 bin liralık mükafatın sahibi oldu.

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesinde bulunan restoranda 5 yıl evvel çöp şiş yeme müsabakası başlatan işletme ortakları iki kardeş Mehmet ve Yusuf Kaya, belirlenen kurallar doğrultusunda dereceye girenleri ödüllendiriyor.

Toplumsal medyadan yaptıkları canlı yayınla farklı vilayetlerden yarışmacıları ağırlayan restoran sahipleri, pandemi niçiniyle bir süre müsabakaya orta verdi.

İzlediği canlı yayınlarla belirlenen çöp şişin üzerine çıkabileceğini düşünen Şahika İtina, Ankara’dan Denizli’ye gelerek müsabakaya başvurdu.

KONUTTA DENEME YAPARAK HAZIRLANDI

Meskende birkaç deneme yaparak yarışa hazırlanan İtina, restoranda özel olarak hazırlanan yerde izleyicilerin karşısına çıktı. Önüne koyulan çöp şişleri yemeye başlayan İtina, 37 dakika içerisinde 247 adet çöp şiş tüketerek yeni rekora imza attı.

2019 yılında 230 olan çöp şiş rekorunu geride bırakan ve birfazlaca kişinin hayretler içerisinde izlediği yarışta rekoru kıran İtina, işletme sahipleri tarafınca belirlenen 13 bin TL’lik mükafatın sahibi oldu.

“EVDE DENEME HEDEFLİ NE var ise ONU YEDİM”

Yarışa eğlenmek maksadıyla katıldığını ve akabinde rekoru kırdığını belirten Şahika İhtimam, “Uzun müddettir toplumsal medya hesapları üzerinden izliyordum. İlgimi çekti. 2 kez meskende deneme yaptım. Eğlenmek emeliyle yarışa katıldım ve kazandım, hayli memnunum. Meskende deneme emelli, ne var ise onları yedim. Yiyebileceğimi hissettiğim an yarışa katıldım. Pes etmek hiç aklıma gelmedi. Aklımda 240 adet yemek vardı. Onu tamamlayarak, müsabakayı da bitirdim” dedi.

“EN ÇOK İSTANBUL’DAN GELİYORLAR”

Daha evvelinde de müsabakada mükafatlar verildiğini ve birinci sefer bu kadar çöp şiş yendiğini belirten işletme ortağı Yusuf Kaya, “ Yaklaşık 5 yıldır bu yarışları düzenliyoruz. Birinci sefer bu kadar yüksek bir rekor kırıldı. Bunun karşılığında da 13 bin TL ödül kazandı. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla epeyce çiğneyenlerde erken pes etme durumu oluyor. Daha az çiğneyenlerde rekoru kırmak daha kolay.

Yarışın rastgele bir müddetsi yok. Yarışa gelmek isteyen epeyce oluyor. Çat kapı müşteri almıyoruz, daha epey kent haricinden geliyorlar. En epeyce İstanbul’dan geliyorlar. Toplumsal medyada en büyük kitlemiz İstanbul’dan onun haricinde Bursa, Eskişehir, Konya, Ankara ve İzmir üzere vilayetlerden geliyorlar” halinde konuştu.