13 günlük bebeğini karınca zehriyle öldürmeye çalışan baba, tutuklandı

Samuag

New member
Yalova’da bebeğini, karınca zehriyle öldürmeye çalışan baba tutuklandı.

Türkan ve Serhat Oskan çiftinin, 28 Ekim’de ‘Ecrin’ ismini verdikleri kız çocukları dünyaya geldi. Bir restoranda kurye olarak çalışan Serhat Oskan’ın yeni doğan bebeğine makûs davrandığını goren eşi Tülay Oskan, eşinin bebeği istemediğini fark etti.

bu vakitte WhatsApp durumunda ‘Tam rahat edelim derken çocuk ayak bağı üzere dolandı ayaklarıma’ ve ‘Aldık başa belayı’ üzere paylaşımlar yapan Serhat Oskan, Ecrin 13 günlükken, 9 Kasım’da işten konuta döndüğünde, mamanın içine karınca zehri kattı.

Durumdan habersiz olan Türkan Oskan, 2 biberon mamayı akşam ve sabah olmak üzere Ecrin’e içirdi. Mama bittiğinde biberonda tortular kaldığını fark eden anne, evvel mamanın bozulduğunu düşündü.

Lakin mamayı çöpe attığı sırada zehir kutusunu goren Türkan Oskan, zehir kutusunu ve biberonu öteki kızı E.O.’ya (13) verip eczaneye gönderdi, mamaya zehir katılıp katılmadığına bakmalarını istedi.

Eczacıdan mamaya zehir karıştırıldığını öğrenen Oskan, durumu polis ve sıhhat takımına bildirdi. 10 Kasım’da ambulansla hastaneye kaldırılan Ecrin, ağır bakımda tedaviye alındı. 1 günlük tedavisinin akabinde 11 Kasım’da taburcu edilen Ecrin’in sıhhat durumunun güzel olduğu açıklandı.

BABA TUTUKLANDI

Olayın akabinde polis, Serhat Oskan’ı yakalayıp gözaltına aldı. Sözünde, bebeğini zehirlemeye çalıştığını itiraf eden Oskan, “Sarhoştum. Bebeğin rahatımı bozduğunu düşünüyordum. Bir kaşık zehri mamasına karıştırdım, ondan kurtulmak istemiştim” dedi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Serhat Oskan, çıkarıldığı mahkemece ‘nitelikli taammüden öldürme kabahatine teşebbüs’ hatasından tutuklandı.

“ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOJİSİ YETERLİ DEĞİL”

Türkan Oskan, 3’üncü çocukları olan Ecrin dünyaya geldikten daha sonra kendisine ve çocuklarına şiddet uygulayan eşi Serhat Oskan hakkında, mahkemeden muhafaza sonucu da aldırdığını belirterek, “Anlatması kolay değil. Ben ve çocuklarımın psikolojisi güzel değil. WhatsApp’tan birkaç tane paylaşım yaptı. Oradan moralinin bozuk olduğunu anlamıştım” dedi.

“BEYNİMDEN VURULMUŞA DÖNDÜM”

Zehri nasıl anladığını söyleyen Türkan Oskan, “Biberonu çevirip, ben de bakınca küf halinde tortu gördüm. birinci vakit içinderda mama bozulmuş sandım. Sonuçta kimseye bir şey konduramıyorsun. Mamayı çöpe atayım yenisini alırım diye düşündüm. Mutfaktaki çöp hayli doluydu. O sırada zehir kutusunu gördüm. Başımda orada kuşkular oluştu. Mamadaki tortunun rengiyle zehrin rengi birbirine fazlaca benziyordu. Lakin bir daha konduramadım. Eşim emniyetteki tabirinde birinci başta zehri koyduğunu reddetmiş. sonrasındasında bir kaşık koyduğunu itiraf etmiş. Bunu duyar duymaz beynimden vurulmuşa döndüm. Çocuklarım için şu anda ayakta duruyorum” diye konuştu.

KANSER TEDAVİSİ GÖREN ÖĞRETMENLERİNE MORAL OLDULAR